Dotarea cu mobilier, materiale didactice si echipamente digitale a unitatilor de invatamant preuniversitar din orasul Piatra-Olt, judetul Olt - cod F-PNRR-DOTARI-2023-5681

ȘCOALA GIMNAZIALĂ PIATRA si LICEUL TEHNOLOGIC PIATRA-OLT, dotate cu mobilier, materiale didactice şi echipamente digitale. Sursa de finanţare, PNRR

 

            „Astăzi, 30.08.2023, am avut onoarea să semnez un contract de finanțare extrem de important pentru educația din orasul nostru. Valoarea acestui contract se ridică la 2.350.997,32 lei și va fi destinat „dotării cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar  din Orasul Piatra-Olt”. Acesta este un pas major către dezvoltarea și modernizarea sistemului nostru educațional. Educația este și va rămâne una dintre cele mai importante valori pentru administrația noastră. Dorim să investim în viitorul copiilor și să le oferim șanse egale de dezvoltare și succes într-un mediu educațional favorabil și modern”, – Primar Rada Nicusor.

Sari la conținut